Photoshop Pattern İle Arkaplanınıza Canlılık KatınArkaplan yaparken genel anlamda dikkat çekici olmasını isteriz bunu bir çok şekilde yapabiliyoruz. Pattern de bu bir çoklardan biri. Aslında çoğu görselde karşımıza çıkan bir kaç adımda birbirini tekrarlayan görsellerle arkaplan yapımı o kadar da zor değil.

1.Adım


Ctr+N (PC) Command+N (MAC) tuşlarına basıp veya File> New e basıp yeni bir dosya açıyoruz. Dosyanın boyutu önemli değil istediğiniz herhangi bir boyut olabilir. Önemli Olan background un Transparent olarak seçili olması. Daha Sonra Create e basıp yeni bir sayfa açıyoruz.

2.Adım


Tekrar edeceğimiz görseli burada çizip ya da internetten bulup görselin içine ekledikten sonra (size kalmış) sürekli arkaplanlarımızda kullanabilmek için Edit>Define Patterns a tıklıyoruz

3.adım


Pattern Name yani arkaplana koyacağınız şekillerin adını yazıyoruz. Sonra Ok basıyorsunuz.Benden tavsiye isim verirken unutacağınız bir isim vermeyin Çünkü ileride 100+ pattern yaparsanız ve kullanmaya karar verirseniz isimden bulup zaman kazanabilirsiniz.

4.adım


Daha sonra asıl kullanacağımız arkaplanın olduğu görseli açıyoruz. Arkaplanın layerı üzerinde mouse ın sağ tuşuna tıklayıp Blending Options seçeneğini tıkılıyoruz.

5.Adım


Açılan Layer Style içerisinden Pattern Overlay e tıklayıp daha önce yaptığımız pattern ı seçiyoruz. Büyüklük ve Opaklık ayarlarını kendi isteğimize göre ayarladıktan sonra görselimiz hazır. (Siz örnekten daha iyisini yapabilirsiniz.)


Kolay Gelsin.

#Photoshop #Pattern #Arkaplan

Yeni Gönderiler

Sosyal Mecralar

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Google+ Icon
  • Grey Pinterest Icon